Obiekt Mazowiecka 29 Apartment I self check-in położony jest w miejscowości Bydgoszcz. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Park Kochanowskiego – 1,1 km, Centrum konferencyjne Opera Nova – 1,4 km, Stadion Polonii – 2,8 km. Goście zatrzymujący się w apartamencie mają do dyspozycji bezpłatne Wi-Fi oraz kuchnię z pełnym wyposażeniem.
W apartamencie do dyspozycji gości przygotowano sypialnię (1) oraz łazienkę (1) z prysznicem.
Odległość ważnych miejsc od obiektu: Ratusz – 1,7 km, Leśny Park Kultury i Wypoczynku – 7,1 km. Lotnisko Lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo znajduje się 5 km od obiektu.
Doba hotelowa od godziny 16:00 do 10:00.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp.
Apartament z 1 sypialnią. This apartment features 1 bedroom, a kitchen and 1 bathroom with a shower. The apartments kitchen is available for cooking and storing food. The unit has 1 bed and 1 futon. Apartament - 3 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 15 mkw.
UdogodnieniaWi-Fi dostępne w całym obiekcie
Wszystkie naczynia i sztućce są poddawane dezynfekcji
Używane są chemiczne środki czystości, które skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa
Bezdotykowe zameldowanie/wymeldowanie
Po zakończeniu sprzątania pokoje są zabezpieczane do czasu przybycia gości
Zasady dystansu społecznego są przestrzegane
Usługa sprzątania obiektu wykonywana jest przez profesjonalną firmę sprzątającą
Pościel, ręczniki itp. prane są zgodnie z wytycznymi władz lokalnych
pokoje dla niepalących
Personel przestrzega środków bezpieczeństwa określonych przez władze lokalne
Możliwe wystawienie faktury
Pokoje są dezynfekowane między pobytami
Przedmioty używane przez wiele osób, np. wydrukowane karty menu, czasopisma, długopisy czy gazety zostały usunięte
całkowity zakaz palenia
bezpłatne Wi-Fi
Goście mają możliwość rezygnacji z usługi sprzątania ich zakwaterowania podczas pobytu
Płatności bezgotówkowe są możliwe
Wi-Fi
dostęp do Internetu
dostęp za pomocą kluczy
ogrzewanie
Bydgoszcz - krótko o historii i zabytkach.
Bydgoszcz położona jest w północnej części Polski w charakterystycznym miejscu, gdzie Wisła wykonuje gwałtowny zwrot na północ. Miasto leży na styku czterech makroregionów Pojezierzy Południowobałtyckich, nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim, od wschodu graniczy z Wisłą, która poprzez Przełom Fordoński zwraca się ku Morzu Bałtyckiemu.
Bydgoszcz jest siedzibą wojewody i jednostek mu przyporządkowanych, największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego oraz jedno z największych miast w Polsce pod względem liczby ludności. Miasto jest także dużym ośrodkiem przemysłu, handlu i logistyki oraz węzłem drogowym, kolejowym i żeglugi śródlądowej.
Ponadto Bydgoszcz kojarzona jest jako ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny. Znajduje się tutaj aż 15 uczelni wyższych, na których studiuje ponad 35 tysięcy osób. Działa między innymi opera, filharmonia, teatry, kina, muzea, galerie sztuki i wiele innych instytucji. Atrakcyjność turystyczną Bydgoszczy oprócz zabytków, podkreśla oryginalne nabrzeże od strony rzek i kanałów, Wyspa Młyńska oraz bogactwo architektury z okresu belle epoque. Od 2010 światowe witryny turystyczne polecają Bydgoszcz wśród grona 10 najlepszych celów podróży w Polsce. W mieście zlokalizowany jest duży garnizon wojskowy oraz siedziby większości instytucji NATO obecnych w Polsce.
O Bydgoszczy jako o mieście możemy mówić dopiero od 1346 roku. Aczkolwiek już wcześniej, prawdopodobnie na przełomie X/XI wieku powstał gród strażniczy przy brodzie przez Brdę, administracyjnie związany z Kujawami. Począwszy od 1327 roku Bydgoszcz była celem najazdów krzyżackich i dopiero w 1337 roku król Kazimierz Wielki odzyskał gród oraz osadę. W planach państwowych władcy Bydgoszcz odgrywała istotną rolę.
Jako gród pograniczny miała wymiar zarówno strategiczny, jak i ekonomiczny. Z tego też względu król zdecydował nadać grodowi prawa miejskie, co wydarzyło się 19 kwietnia 1346 roku w Brześciu Kujawskim. Zasadźcami, odbierającymi przywilej z rąk monarchy byli dwaj Niemcy Johannes Kyesselhuth i jego towarzysz Konrad. W miejscu dotychczasowego grodu zbudowano zamek starościński, a miasto umocniono murami, których krańce opierały się o ramiona Brdy. Pierwotną drewnianą zabudowę miasta trawiły liczne pożary, dlatego w 1547 roku miasto uzyskało mandat królewski nakazujący wznoszenie domów murowanych. Zbudowano też kościoły i klasztory, a w początkach XVI wieku na środku rynku stanął ratusz.
Będąc w Bydgoszczy koniecznie trzeba odwiedzić Stare Miasto, które położone jest w meandrach rzeki Brdy, później Stary Fordon nad Wisłą, który też jest drugim obszarem staromiejskim. Wyspa Młyńska, Wenecja Bydgoska i Śródmieście z wielkomiejską zabudową secesyjną również zasługują na uwagę. Unikatowym zabytkiem jest najstarsza, czynna w Polsce sztuczna droga wodna – Kanał Bydgoski (1774 r.) z systemem śluz. Pomimo to Stare Miasto i Śródmieście posiadają największą liczbę zabytków. Od kościołów, spichrzów po ulice zabudowane ozdobnymi kamienicami. W mieście warto zobaczyć zabytkowe kościoły, zwłaszcza katedrę – sanktuarium maryjne Matki Bożej Pięknej Miłości, bazylikę św. Wincentego à Paulo oraz pozostałe trzy miejskie sanktuaria. W mieście znajduje się kilkanaście muzeów.
Zaplanuj wycieczkę do Bydgoszczy. Miasto posiada dobrze rozbudowaną bazę noclegową, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ze względu na historyczną metryczkę miasta, Bydgoszcz nadaje się na wczasy z dziećmi. Nie zwlekaj z decyzją, sprawdź jakie atrakcje czekają na Ciebie!